چگونه آشپزخانه ای بدون بو و تمیز داشته باشیم؟

اولین گام برای داشتن یک آشپزخانه بدون بو داشتن یک فضای تمیز و تهویه دار است. داشتن هود می تواند بو و دود آشپزی را از خانه خارج کند. این اولین دیوار دفاعی شما برای خارج کردن بوی بد آشپزخانه است. خیلی از افراد آشپزخانه های اُپن را ترجیح می دهند در حالیکه عده ی دیگر آشپزخانه های بسته را می پسندند. هیچ طراحی بدی وجود ندارد، تنها باید طراحی که مناسب آشپزخانه شما است را انتخاب کنید.

انواع هود
هودهای شومینه‌ای
هود شومینه ای به علت اینکه صفحه مکش هود کاملا روی اجاق گاز قرار می گیرد بهترین مکش را در میان انواع هود ها دارد. بلندتر، بزرگ‌تر و به شکل قیف برعکس هستند. جنس این هودها از مس، فلزهای اکسید نشدنی یا دیگر فلزاتی هستند که در مقابل گرما با دوام هستند و به راحتی تمیز می‌شوند.

هودهای توکار (مخفی)
هود مخفی یا توکار یکی دیگر از انواع هودها می باشد که کاملا زیر کابینت قرار می گیرد و در واقع هیچ نمایی از هود در آشپزخانه وجود ندارد مزیت این هود اینست که فضایی برای هود در آشپزخانه اشغال نمی شود.

هودهای مورب
هود مورب یکی از انواع هودها است که با زاویه ۴۵ درجه نسبت به صفحه گاز قرار می گیرد، هود های ۴۵ درجه به علت اینکه کاملا بالای اجاق گاز قرار نمی گیرند ممکن است کمی از بو را پخش کنند اما بسیاری از افراد به خاطر ظاهر زیبا و متفاوت با هودهای قدیمی این دسته را انتخاب می کنند.

هود آشپزخانه
هود، گاز، رطوبت و چربی معلق در هوا را به بیرون از خانه می‌کشد و میزان رطوبت را در حد مناسبی ثابت نگه می‌دارد. در عین حال، چربی و رطوبت روی سقف و دیوارها نمی‌نشیند و آشپزخانه برای مدت زمان بیشتری تمیز می‌ماند. برای داشتن آشپزخانه بدون بو، در صورتی که هود در آشپزخانه نصب نباشد، بالا رفتن رطوبت شرایط را برای رشد میکروب‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها فراهم کرده و سلامت اعضای خانواده را به خطر می‌اندازد.

 

دیدگاه ها بسته شده است